Charytatywne rywalizacje

Spis Treści

Nie tak dawno odkryłem bardzo ciekawą inicjatywę w necie. Jest taka fundacja o nazwie Pomagam na Medal.

Fundacja “Pomagam Na Medal” jest organizatorem charytatywnych wirtualnych rajdów rowerowych “Virtual Bike Polska” https://virtualrace.com.pl/

Organizowane są też biegi oraz zawody pływackie ale nie leży to w temacie tego bloga ;-).

Dochody z imprez przeznaczane są na cele charytatywne, a każdy zawodnik otrzymuje wspaniały metalowy, kolorowy medal!

Virtual Bike Polska i Virtual Run Polska to całoroczny cykl różnych rajdów rowerowych i biegów, w których możesz wziąć udział bez względu na to gdzie akurat przebywasz. Dzień, miejsce i godzinę startu wybierasz sam! Nie tracisz więc również pieniędzy na dojazd.

Imprezy te to wolność jeżdżenia rowerem, biegania, chodzenia, rywalizacja, motywacja, przepiękne medale, a co najważniejsze pomoc innym. Tego typu wydarzenia to nowość w Polsce.

Idea zawsze jest taka sama: aktywność, rywalizacja i pomoc innym. Jak to działa? Proste: wybierasz imprezę, w której chciałbyś wziąć udział, rejestrujesz się, wnosisz opłatę startową, dostajesz swój stały numer startowy i w wyznaczonym przedziale czasowym pokonujesz dystans danej rywalizacji, tam gdzie się aktualnie znajdujesz. Swój rezultat wpisujesz na stronie w tabeli wyników wraz z linkiem lub screenem np. z endomondo, bądź też zdjęciem zegarka, a system automatycznie ustala Twoje miejsce na liście. Gdy wszystkie osoby ukończą rywalizację – do każdego zostanie wysłany atrakcyjny, kolorowy pamiątkowy medal (medal z każdej imprezy jest inny i niepowtarzalny).

Wziąłem w tej imprezie udział już kilka razy. Dla niektórych może to być dodatkowa mobilizacja, by się ruszyć. Możliwość pomocy innym poprzez opłatę startową to super idea. Piękne medale, to dobre wspomnienia i satysfakcja z wyełnionego wyzwania.

Przykłady medali poniżej.