ZaliczGmine.pl

Jeśli dużo jeździsz rowerem, zwiedziłeś wiele miejsc w Polsce i powoli kończą Ci się pomysły na to gdzie pojechać, to dobrze trafiłeś.

Kiedyś przeglądając czyjś blog rowerowy natknąłem się na widget, na którym użytkownik miał napisane ile procent wszystkich gmin w Polsce ma odwiedzonych. Zaciekawiło mnie to i po kliknięciu w widget zostałem przeniesiony na stronę ZaliczGmine.pl.

ZaliczGmine.pl to miejsce, gdzie każdy użytkownik może stworzyć profil, na którym dodaje gminy, przez które przejeżdżał rowerem. Robi się to za pomocą interaktywnej mapy, która już jest podzielona na gminy, które oznaczone są konturem. Po zaznaczeniu danej gminy wypełnia się ona zielonym kolorem. Po zapisaniu indywidualna mapa użytkownika wraz z widgetem jest zaktualizowana. Wraz z zaliczaniem gmin mapa Polski robi się coraz bardziej zielona ;-)

Zalicz Gminę
Zalicz Gminę

Po zapisaniu zmian, na naszą mapę naniesione zostały zmiany, które możemy przeglądać w zakładce Mój profil.

Zalicz Gminę

Na stronie jest ranking wszystkich użytkowników, którzy nanieśli zaliczone gminy na swoje mapy. Niektórym, co dla mnie jest nieprawdopodobne udało się już zaliczyć wszystki gminy w Polsce, a jest ich dokładnie 2477!

Moje wieloletnie jeżdżenie po mazurach i w trójmieście to zaledwie nieco ponad 200 gmin! Zatem nie ma na co czekać, tylko zaliczać! Planując dalekie wyprawy można je planować tak, by pojechać przez nowe gminy, w których się jeszcze nie było rowerem. To dodatkowa motywacja, by lepiej poznać kraj i odwiedzić nowe miejsca.

Strona jest aktualizowana, a jej kolejne etapy rozbudowy rozpisane są na stronie wsparcia autora.

Link do Patronite autora strony:
https://patronite.pl/zaliczgmine

Zachęcam Was do zaliczania gmin na rowerze ;-)